Fotovoltické riešenia

Inteligentné sklá

Quantum Glass
Quantum Glass je prvé riešenie na svete, kde zdanlivo obyčajné sklo okrem základných funkcií izolácie od vonkajších faktorov ako je teplota alebo hluk a osvetlenie interiérov budov prostredníctvom denného svetla, je zároveň aktívnym prvkom, ktorý vytvára bezplatnú ekologickú energiu zo slnka. Riešenie je o to atraktívnejšie, že sa nelíši od tradičných izolačných skiel bežne používaných v stavebníctve, kde bol neviditeľný povlak oxidu kovu nahradený kvantovou povrchovou úpravou. Quantum Glass pôsobí ako filter. Prepúšťa denné svetlo a pritom filtruje nepriaznivé UV a infračervené žiarenie, ktoré zároveň premieňa na elektrickú energiu. V dôsledku toho majú presklené tabule veľmi dobré parametre prenosu svetla s ďalšou pridanou hodnotu vo forme výroby elektrickej energie zo slnka a výrazné zníženie nepriaznivých dopadov prenikajúceho infračerveného žiarenia na vykurovanie miestností a škodlivého UV žiarenia.

HQ Glass – Inteligentné výhrevné sklo
HQ Glass je moderné tepelné riešenie, ktoré vám umožní úplne eliminovať tradičný vykurovací systém. Zaisťuje komfort tepla vo vnútri budov a je 100% transparentný. Široká škála farieb a osvetlenia, rovnako ako veľkostí skla.  Integrovaný riadiaci systém umožňuje jednoduchú kontrolu teploty. Bez ohľadu na klímu, zaručuje vysokú účinnosť vykurovania. Vykurovacie sklo je k dispozícii v niekoľkých variantoch. V závislosti na výkone a požadovanej tepelnej izolácii.

S-Glass
S-Glass – je inovatívny produkt s indukčnými funkciami vykurovania a nabíjania, ktoré súčasne podporuje udržiavanie správnej cirkulácie vzduchu v interiéri. Bez ohľadu na úžitkové hodnoty, parapet môže zdôrazniť charakter danej miestnosti a slúži ako druh dekorácie. Praktické a dekoratívne funkcie sú stále častejšie kombinované.

Luminiscenčné sklo
Dekoratívne sklo so svetelným luminiscenčným materiálom. Sklo sa skladá z luminiscenčného materiálu, ako aj ľahkých vodiacich a rozptyľovacích konštrukcií, ktoré umožňujú dizajn a prispôsobenie dekoratívneho svetelného efektu na celý povrch skla v súlade s návrhom klienta. Tieto štruktúry môžu byť drážky, dielektrické vlnové čiary, podpovrchové a povrchové laserové gravírované prvky v skle, a to ako dvoj- a troj-dimenzionálne. Sklo môže byť použité ako samostatný prvok, súčasť kompozitného skla alebo laminátu. Luminiscenčný materiál môže byť skrytý v ráme alebo vystavený na povrchu skla, v závislosti od zákazníkom požadovaného vizuálneho efektu.

Fotovoltická škridla

Ponuku našich služieb sme rozšírili o fotovoltické škridle a ich inštaláciu. Fotovoltické škridle predstavujú skvelú alternatívu ku klasickým škridlám, avšak prinášajú pridanú hodnotu vygenerovaním elektrickej energie. Toto riešenie je vhodné nielen pre novostavby, ktoré potrebujú naplniť legislatívne podmienky v oblasti energetickej nezávislosti budov, ale aj pre historické centrá miest, kde pamiatkari posudzujú každý zásah do budov a ich vlastností.
Aktuálne dostupné farebné varianty: 

  • Čierna, 
  • Antracitová, 
  • Terracota/tehlová, 
  • Rustikálna.

Fotovoltické prístrešky

Fotovoltické parkovacie prístrešky a prekrytia terás
Chránia Vaše auto alebo nábytok na terase pred dažďom a ostrým slnkom a navyše Vám vyrábajú elektrickú energiu. Fotovoltické prestrešenie je funkčné a estetické riešenie pre majiteľov domov a kancelárskych budov. Je to produkt, ktorý môže byť prispôsobený potrebám projektu pre prestrešenie celých parkovacích plôch, terás ako aj jednotlivých parkovacích miest. Prestrešením vyrobená ekologická elektrická energia zo slnečného žiarenia môže byť využitá pre nabíjanie elektromobilov alebo prevádzku iných elektrických zariadení v objekte, čo Vám ušetrí aj náklady na nakupovanú elektrickú energiu. Prístrešok môže byť na želanie vybavený aj nabíjacou stanicou pre elektromobily a hybridné vozidlá. Môže byť dodávaný v dvoch základných prevedeniach-vodotesné riešenie, ktoré chráni vozidlá a nábytok pred slnečným žiarením a dažďom alebo formou kaskádovitých lamiel.

V kombinácii s modulmi s protimrazovou úpravou eliminuje potrebu odstraňovania snehu, chráni proti vytváraniu nebezpečných cencúľov, ktoré mohli spôsobiť zranenie človeka alebo poškodiť vozidlo, ako aj umožňuje generovanie elektrickej energie v zimných mesiacoch (počas mesiacov, kedy sú štandardné riešenie pokryté snehom a ľadom).

Toto riešenie je vhodné na prekrytie celých plôch ako aj individuálne prekrytie jedného parkovacieho státia alebo terasy, vytvorenie pevných markíz.

Fotovoltické panely

V ponuke máme aj štandardné fotovoltické panely v riešení aj s kompletným batériovým úložiskom. Fotovoltické panely sú ekologickým a trvalo udržateľným zdrojom energie, ktorý môže fungovať desaťročia.